İşkur Kursları Detaylı Bilgiler

İşkur Kursları Detaylı Bilgiler

2020 İşkur Kursları başvuru Şartları

İhtiyaç duyulan meslekler ve piyasanın ihtiyacına göre işsiz olan kişilere meslek edindirmek için İşkur tarafından açılan kurslar en az yirmi gün olarak yapılmakta ve bir çoğu meslek edinme kurslarının sonucunda bir çok iş yerine yerleştirilmektedir.

Tabii ki bir çok şeyde olduğu gibi bu kurslara da katılmanın bazı şartları bulunmaktadır.Bu şartalar her şeyden önce İş-kura kayıtlı işsiz olmak, emekli olmamak, 15 yaşını tamamlamış olmak, işverenin aradığı özelikleri taşıyor olmak,İş-kur meslek danışmanın uygun görme onayına sahip olmak gerekmektedir.

Bireyler kursa devam ettiği sürece hiç bir ücret ödememekle birlikte, günlük 20 TL İşkur tarafından kendilerine ödenmektedir.Kurslara devam zorunluluğu olup, belirli mazeret durumlarında yazılı izin en fazla beş gün rahatsızlık izni doktor raporuna göre verilmektedir.

Tahliyesi yakın olan hükümlülere  tahliye sonrası iş imkanı sağlamak ve beceri ve yeteneklerine göre engelliler için yeteneklerine göre bir işe yerleştirilmeleri yada bağımsız çalışabilecekleri iş imkanı sağlamaları için ayrıca kurslar açılmaktadır.

Kurslara Türkiye’ in 81 vilayetinden Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerine müracaat yapılarak ve İş kur meslek danışmanlarınca uygun görülmeleri durumunda başlanabilir.

Benzer Yazılar

İşkur Yurtdışı iş ilanları

Yurtdışı Amerika İş ilanları Ön Başvuru Yurt dışında bildğiniz üzere dolgun maaş ve…

Part time çalışarak ne kadar kazanabilirim?

Arkadaşlar günümüzde işsizlik okadar zor ki artık iş bulamamaktan, part time işleri bile…

Samsun Ek iş ilanları

Merhaba arkadaşlar Samsun karadenizin güzide bir şehri, samsun ilinde ek iş ianı arayanlar…

Ek işe Başvuru Yap

avatar