İşkur Kursları Detaylı Bilgiler

İşkur Kursları Detaylı Bilgiler

2020 İşkur Kursları başvuru Şartları

İhtiyaç duyulan meslekler ve piyasanın ihtiyacına göre işsiz olan kişilere meslek edindirmek için İşkur tarafından açılan kurslar en az yirmi gün olarak yapılmakta ve bir çoğu meslek edinme kurslarının sonucunda bir çok iş yerine yerleştirilmektedir.

Tabii ki bir çok şeyde olduğu gibi bu kurslara da katılmanın bazı şartları bulunmaktadır.Bu şartalar her şeyden önce İş-kura kayıtlı işsiz olmak, emekli olmamak, 15 yaşını tamamlamış olmak, işverenin aradığı özelikleri taşıyor olmak,İş-kur meslek danışmanın uygun görme onayına sahip olmak gerekmektedir.

Bireyler kursa devam ettiği sürece hiç bir ücret ödememekle birlikte, günlük 20 TL İşkur tarafından kendilerine ödenmektedir.Kurslara devam zorunluluğu olup, belirli mazeret durumlarında yazılı izin en fazla beş gün rahatsızlık izni doktor raporuna göre verilmektedir.

Tahliyesi yakın olan hükümlülere  tahliye sonrası iş imkanı sağlamak ve beceri ve yeteneklerine göre engelliler için yeteneklerine göre bir işe yerleştirilmeleri yada bağımsız çalışabilecekleri iş imkanı sağlamaları için ayrıca kurslar açılmaktadır.

Kurslara Türkiye’ in 81 vilayetinden Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüklerine müracaat yapılarak ve İş kur meslek danışmanlarınca uygun görülmeleri durumunda başlanabilir.

Benzer Yazılar

Kendi Arabam ile iş Arıyorum Ne Yapmalıyım

Kendi arabam ile iş arıyorum ne yapmalıyım bu soruyor sanırım bir çok hem…

Yurt dışı Almanya İşci Alımları

Yurt dışı Almanya İşci Alımları Yaşam standartlarının belirgin bir şekilde artması, hayatımızı çok…

Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak

Yemek Yapıp Para Kazanmak İstermisiniz? Evinizde Yemek Yapıp Para Kazanmak İstermisiniz,evde aşcılık yaparak…

Ek işe Başvuru Yap

avatar