Part time çalışarak ne kadar kazanabilirim?

Part time çalışarak ne kadar kazanabilirim?

Arkadaşlar günümüzde işsizlik okadar zor ki artık iş bulamamaktan, part time işleri bile yapıyoruz. Daha önceleri genelde öğrenci ve ikinci bir iş yapmak isteyen kitleyi barındıran bu çalışma şekli artık hepimize hitap ediyor.Öncelikle part time çalışarak ne kadar para kazanırsınız bundan bahsedelim.

Part time maaşı ne kadar ?, Part time ne kadar kazanıyor ?

Değerli arkadaşlar part time çalışarak kazanabileceğiniz miktar normal asgari ücretin %60 kadardır. Buna istinaden yol ve yemek parasıda aynı düzeyde çalıştığınız gün kadar yatmaktadır. Part time olarak şuanda ortalama maaşlar net olarak 1.600 – 1700 TL civarındadır. Buna istinaden 500 lira yemek parası veren bir iş yeri part time çalıştırdığı işciye 330 lira yemek parası vermektedir, yol parasıda aynı bu şekilde normal ücretin yüzde 60’şı kadardır. Part time çalışanlar genelde haftanın 4 yada 5 günü çalışmaktadır. Geri kalan günler normal haftalık izin olarak geçmektedir. Normal daimi çalışan bir işciyle tüm haklara sahip olursunuz ancak sadece ücretler ve çalışma saatiniz farklılık göstermektedir. Sigortanız ise çalıştığınız günler için yatmaktadır. Normal bir çalışan gibi komple bir ay sigortalı gözükmezsiniz.

Part time Çalışan işci çıkarılırsa Tazminat hak eder mi?

Yukarıdada belirttiğim gibi arkadaşlar part time çalışan bir işcinin sürekli çalışan işciden tek farkı ücret ve çalışma saatleridir. Bunların dışında her hakları tamamen aynı şekilde geçerlidir. Yıllık izin hak edişi, prim ödemeleri vb gibi herşeyi part time personelde hak eder.

Part time iş ilanları ve iş başvuruları

Arkadaşlar sitemizde bulunan part time iş ilanlarına sitemiz üzerinden işveren firmalara başvuru gönderebilirsiniz. Genelde Media Markt, Vatan Bilgisayar, Teknosa, Watsons, Colins, Burger King, Popeyes vb gibi Avm firmaları sürekli part time personel alımları yapmaktadırlar. Bu firmalar ilanları açıkladıkca sitemizden yayınlayacağız ve başvuru yapabileceksiniz. Sitemizi Facebook adresinden veya buradan direk takip edip ilanlara en hızlı şekilde başvuru yapabilirsiniz. Bir sonra ki iş ilanı veya yazımızda görüşmek üzere.

Benzer Yazılar

İşkur yurtdışı iş ilanları başvuru

2020 İşkur yurtdışı iş ilanları başvuru Değerli arkadaşlar işkur sadece Türkiye üzerindeki iş…

Denizli Evde Ek iş İmkanı

Evde çalışarak ek gelir elde etmek, aile bütçesine katkıda bulunmak istiyorum diyor fakat hem ne…

İşkur Yurtdışı iş ilanları

Yurtdışı Amerika İş ilanları Ön Başvuru Yurt dışında bildğiniz üzere dolgun maaş ve…

Ek işe Başvuru Yap

avatar